UNIKT: Skogstad Hotell og Resort har fått nye eiere,

Unike til fjells

Med sitt første hotell på fjellet har Unike Hoteller nå sett seg ut et nytt fokusområde. Og de har en smart plan for bemanning.

Publisert Sist oppdatert

 ‒ Vi har mye hoteller for sommer og langs kysten, så jeg ser ikke bort fra at det kan bli flere hotell på fjellet, forteller Konserndirektør Morten Christensen i Unike Hoteller.

Han forteller at en del av planen er å kunne flytte personell fra sommerdestinasjoner til vinterdestinasjoner etter endringene i sesongtrykk.

‒ Ja, vi har tatt ansatte fra hoteller i Kragerø som kommer til å jobbe i Hemsedal, sier han til Hotellmagasinet.

 

Åpner opp

Det er altså Skogstad Hotell & Fjellresort som nå blir nyeste medlem av Unike Hoteller-familien. Et hotell Morten Christensen har kjørt forbi mange ganger på vei til Leikanger.

Konserndirektør Morten Christensen sier porteføljen vil fortsette å vokse, men vil ikke røpe neste navn på blokka.

‒ Det er et fint hotell, på en flott destinasjon, som passer godt inn i vårt konsept, forteller han.

Hotellet er pusset opp for millioner, og framstår i helt ny drakt.

‒ Jeg fikk en telefon fra tidligere eier Marte for et halvt år siden, og etter at vi bestemte oss fikk vi lov til å pusset opp hotellet i flere måneder før vi tok over. Det er akkurat ferdigoppusset til overtakelsen, og jeg er veldig fornøyd med resultatet, slår han fast.

Bortimot 40 rom er pusset opp totalt, med møbler og bad, i tillegg er det gjort en rekke oppgraderinger.

‒ Den største forandringen er i første etasje, der har vi åpnet opp veldig, fra resepsjonen til de fire barene, og inn til bistroen. Det er egne avdelinger med shuffleboard og spill. I tillegg til alle elementer som inngår i en resort; velværeavdeling, selskapslokaler, en bistro og en rekke barer, forteller Christensen.

Skogstad Hotell har vært et familiehotell i seks generasjoner før Marte Torset ringte Unike Hoteller for å selge hotellet. Gjester som er vant med det gamle vil ikke bli skuffet over ansiktsløftet.

‒ Vi har vært skånsomme med tanke på hotellets historie, men vi har gjort det med våre filosofier og vår måte å gjøre det på, sier Morten Christensen videre til Hotellmagasinet.

 

PUSSET OPP: Mange av rommene framstår i ny prakt.

Skal vokse videre

Med Skogstad har Unike Hoteller fått fire nye hotell i løpet av året, og den samlede porteføljen er nå på 19 hotell.

‒ Skal jeg være helt ærlig så har det gått fortere enn jeg hadde tenkt. Men det er jo egentlig bare positivt. Det er mange flotte hoteller, forteller konserndirektøren.

Han kan ikke garantere at veksten kommer til å fortsette i samme tempo fremover, men han bekrefter at de fortsatt er i en vekstfase.

‒ Vi skal vokse videre. Det skal vi gjøre en stund til, før vi skal over i andre faser, sier han litt hemmelighetsfullt.

Han utelukker å starte hotell i andre land, men er åpen på at han ser på det meste av Norge når han leter etter nye prospekt.

‒ Det viktigste er at det passer inn i vår profil, avslutter han.

Fakta om Unike hoteller

  • Grunnlagt: 2016
  • Hovedkontor: Sandefjord, Norge, i Anders Jahres tidligere praktvilla på Midtåsen
  • Antall hoteller: 19 hoteller over hele Sør-Norge, inkludert fjell, fjord og kyst
  • Filosofi: Fokus på unike hotellopplevelser med personlig service, lokal historie og elegant design
  • Interiørstil: Maksimalistisk med materialer som fløyel, sateng og designtapeter
  • Kjente hoteller: Rømskog Spa, Leikanger Hotel og Utsikten Resort
  • Målgruppe: Reisende som søker eksklusive opplevelser, enten for store anledninger eller intime weekender
  • Nyeste medlem: Skogstad Hotell i Hemsedal (2024)
Powered by Labrador CMS