Betydelig vekst for Norges største hotell

Clarion Hotel The Hub leverte sine beste tall noensinne i 2024, med en driftsinntekt på drøye 633 millioner kroner og et driftsresultat på hele 84 millioner kroner.

Hotellet like ved Jernbanetorget har gått gjennom enorme endringer det siste tiåret og har bygget en kapasitet ingen andre i dagens marked kan matche.

Men hotelldirektør André Schreiner innrømmet overfor Hotellmagasinet at de dyktige konkurrentene i hovedstaden holder The Hub på tå hev. Det er tydelig om man ser på regnskapet for 2024.

Selskapet endte på 633 millioner kroner i driftsinntekter i 2024, en økning på 53 millioner kroner i forhold til regnskapsåret 2023.

– Inntektsøkningen kommer som følge av økte priser og økt belegg, skriver The Hub i årsregnskapet.

Resultat før skatt i 2024 endte på 85 millioner kroner, som er en økning på 14,7 millioner kroner i forhold til regnskapsåret 2023.

Økte lønnskostnader

Hotellet med 810 rom sto ferdig som Clarion Hotel The Hub i 2019 og har nesten 500 ansatte og 18 forskjellige ledere som styrer større og mindre områder av hotellet.

Lønnskostnadene øker også betydelig i 2024. Det endte på over 172 millioner kroner i 2024, mot 156 millioner kroner i 2023.

Investerer for videre vekst

På ett år har The Hub rundt 340.000 overnattende og omtrent 350.000 dagsbesøkende gjester.

I årsregnskapet opplyser The Hub at hotellet fortsatt investerer i inventar og diverse utstyr for å ruste hotellet for å fortsatt beholde sine markedsandeler.

– Styret forventer at etterspørselen etter hotellprodukter vil øke i 2025. Selskapet har som målsetting å forbedre sine resultater både gjennom økt omsetning samt driftsmessige tilpasninger, skriver Clarion Hotel The Hub.

Investeringene i 2024 endte på totalt 4,8 millioner kroner.

Powered by Labrador CMS