Våre profilerte samarbeidspartnere
BWH Hotels bytter navn:
– En mulighet til å ta en større plass i det skandinaviske hotellmarkedet
Mer enn 4000 hoteller i over 100 land samles under WorldHotels når hotellkonsernet BWH Hotels, som blant annet står bak Best Western, bytter navn.
I en pressemelding skriver selskapet av endringen skal gjøre det enklere for gjestene å oppdage hoteller innenfor konsernets 18 merkevarer og gi de selvstendige hotellene bedre muligheter til å nå ut og vokse internasjonalt.
Bakgrunnen for navnebyttet er at hotellfamilien har vokst og i dag omfatter flere merkevarer og hoteller enn mange reisende er klar over, noe som også kommer frem i forbrukerundersøkelser.
Endringen bygger videre på en hotellfamilie som kombinerer internasjonal rekkevidde med lokal forankring, der hvert hotell beholder sitt eget navn og særpreg.
I Skandinavia ledes arbeidet av Anna Spjuth, som tiltrådte som administrerende direktør i august.
– Mange kjenner oss først og fremst gjennom Best Western, men hotellfamilien vår er betydelig bredere enn som så, sier Spjuth.
– Med WorldHotels blir det enklere for gjestene å forstå hvem vi er og oppdage flere av hotellene våre. For hotelleierne betyr det økt synlighet og bedre muligheter til å nå ut internasjonalt. Samtidig fortsetter vi å bygge videre på det som gjør hvert hotell unikt – hotellets eget særpreg, den lokale kunnskapen, det ekte vertskapet og engasjementet hos menneskene bak hotellet.
Lanserer lojalitetsprogram
Som en del av endringen lanseres et felles lojalitetsprogram, WorldHotels Rewards, 5. januar 2027. Programmet samler dagens Best Western Rewards og WorldHotels Rewards, som til sammen har rundt 70 millioner medlemmer over hele verden.
Medlemmene beholder verdien av sine eksisterende poeng og får flere muligheter til å opptjene poeng på tvers av hotellfamilien. For hotelleierne skal programmet bidra til sterkere gjesterelasjoner og flere gjenbesøk.
– Da vi utviklet WorldHotels Rewards, tok vi utgangspunkt i gjestene. Undersøkelser og samtaler med medlemmer viste at de ønsker et lojalitetsprogram som er enkelt å forstå, og som fungerer uansett hvor de reiser, sier global administrerende direktør Larry Cuculic i WordlHotels.
– Nå gjør vi det enklere å oppdage hele tilbudet vårt, finne det rette hotellet for reisen og benytte seg av medlemsfordelene på flere hoteller, sier Larry Cuculic, global administrerende direktør i WorldHotels.
Ny nettside og app
Endringen omfatter også en ny nettside og en oppdatert app som skal gjøre det enklere for gjestene å finne og bestille hoteller, samt administrere bestillinger og medlemsfordeler. Her vil også hotellmedarbeidernes lokalkunnskap få en sentral plass, med tips og anbefalinger som hjelper flere reisende med å oppdage steder og opplevelser i nærheten av hotellene.
– Vi har en sterk posisjon i Skandinavia, men også et stort vekstpotensial. Frem til nå har mange først og fremst forbundet oss med Best Western, til tross for at vi har et langt bredere hotelltilbud, sier Anna Spjuth.
– Med WorldHotels får vi bedre muligheter til å synliggjøre hele hotellfamilien vår og nå reisende som kanskje ikke tidligere har vurdert hotellene våre. Det styrker også tilbudet vårt til både eksisterende og nye hotelleiere. For oss handler navnebyttet derfor ikke bare om en endring i hvordan vi presenterer oss, men om en mulighet til å ta en større plass i det skandinaviske hotellmarkedet.