Thon vokser i Finnmark
- Jeg gleder meg til å åpne disse to flotte nye hotellene i Finnmark, sier administrerende direktør Morten Thorvaldsen i Thon Hotels. – Vi vokser ekspansivt i hele Norge, men særlig i Finnmark har vi hatt en rask utvikling de siste årene. Finnmark har vært et hull på hotellkartet vårt, men når disse to hotellene åpner så er vi en aktør å regne med i nord, avslutter han.
Thon Hotel Kirkenes
Thon Hotel Kirkenesblir et Conference-hotell og får 144 dobbeltrom. Hotellet kommer til å ha restaurant, bar og uteservering ved brygga. Den største salen få ca 300 plasser. Hoteller fårogså mindre flere mindre møterom. Thon Hotel Kirkenes ligger ved kaia i sentrum av byen.
Thon Hotel Alta
Thon Hotel Altablir et City-hotell med150 dobbeltrom. Hotellet vil ha møteromskapasitet til 60-70 personer fordelt på flere møterom. Thon Hotel Alta ligger i sentrum av byen.