Gode inntekter med teleslynge

Publisert Sist oppdatert
Ingress:

Hotelleier Alf Gilroy Johannessen installerte teleslynge da Hørselshemmedes Landsforbund (HLF) Vefsn tok kontakt. 

Dette kan det ifølge hlf.no bli mye besøk og gode inntekter av. 

 

- Hotellsjefen sa ja på sparket da vi kom med forespørselen om å få på plass en teleslynge. Teleslyngene vil komme mange til gode, det er alltid høreapparatbrukere som deltar på møtene her på hotellet, sier to av HLFs frivillige i HLF Vefsn, Dagfinn Abelsen og Jorunn Leirvik ifølge nettsiden.

Takket være teleslyngen kunen HLF Nordland avholde sitt årsmøte ved Fru Haugans hotell, hvilket medførte at 50 HLF-represetanter la turen til Mosjøen i denne anledning. Over 60 personer deltok på festmiddagen lørdag kveld. 

 

- Teleslynge hører med på et konferansehotell, så egentlig skulle vi investert i dette for mange år siden. Vi er glade for å ha utstyret på plass, det gjør hotellet mer konkurransedyktig, sier hotelleier Alf Gilroy Johannessen til Helgeland Arbeiderblad.

Han forteller at investeringen til teleslyngen var liten i forhold til inntektspotensialet.

Main Image:
Thumbnail Image:
Main Image Credit:
Fru Haugans hotell har installert teleslynge. (Foto: Fruhaugans.no)
Powered by Labrador CMS