Hotellet som nå er under oppussing, vil romme 51 rom, inkludert suiter med private takterrasser, samt restaurant, bar og kafé på bakkeplan.

Blir en del av Nordic Hotels & Resorts-familien

Villa Nord åpner i september 2026. – Kommer til å bli et fantastisk tilskudd i Trondheim by, sier Petter Stordalen.

Publisert Sist oppdatert

Hotellet vil tilby en opplevelse av moderne luksus, intimitet og skreddersydd service i historiske omgivelser, melder Strawberry i en pressemelding.

I september 2026 åpner Villa Nord dørene i Dronningens gate 26, midt i hjertet av Trondheim. 

Med 51 rom, restaurant, bar, kafé og et gym blir Villa Nord et eksklusivt boutiquehotell som kombinerer historisk arv med moderne komfort. Hotellet blir en del av Nordic Hotels & Resorts, Strawberrys samling av unike og selvstendige hotellperler i Norden.

– Villa Nord kommer til å bli et fantastisk tilskudd i Trondheim by. Her vil man få den perfekte kombinasjonen av historie, arkitektur og kultur. For meg personlig er det ekstra moro når vi åpner nye hoteller i Trondheim, den byen vil alltid bety noe spesielt for meg, sier eier Petter Stordalen i Strawberry.

– Villa Nord vil være i godt selskap med våre Strawberry-hoteller i byen og jeg gleder meg til åpningen, sier Petter A. Stordalen.

Tilbake til 1837

Villa Nord bygger på en historie som strekker seg tilbake til 1837, da Arnt Flengstad åpnet Trondheims første hotell, Hôtel du Nord, i Fjordgata.

Etter at hotellet måtte vike for konkurransen, flyttet Flengstad sammen med sin kone Ingeborg til Dronningens gate 26 i 1839, der de fortsatte å ta imot reisende. Nå gjenoppstår arven i ny drakt når Villa Nord åpner dørene på samme adresse.

Suiter

Med sin intime størrelse og tydelige fokus på kvalitet og tilhørighet, blir Villa Nord et nytt landemerke i Trondheim. Hotellet vil romme 51 rom, inkludert suiter med private takterrasser, samt restaurant, bar og kafé på bakkeplan. I tillegg får gjestene tilgang til et moderne gym i kjelleren, og elegante møteromsfasiliteter. Villa Nord setter med dette en ny og moderne standard for luksus.

– Villa Nord er et lite hotell med store ambisjoner. Vi ønsker å tilby mer enn et opphold, vi vil gi gjestene følelsen av å være hjemme, omgitt av kvalitet, varme og ekte gjestfrihet, sier Eivind Askeland i eierselskapet Hoff Hotels.

Powered by Labrador CMS