Berit Lunde flytter tilbake til Valdres. De siste seks årene har hun tilbrakt på Voss.

Tilbake til Valdres:

– Et tilbud som bare ble alt for fristende

Over nyttår starter Berit Lunde som ny direktør ved Beitostølen Resort. – Siden jeg forlot Scandic Valdres i 2019, har jeg båret på en bit av Valdres i mitt hjerte.

Publisert Sist oppdatert

I august ble det bekreftet at Joar Robøle Hoberg gir seg som Resort Manager ved Beito Resort. Siden har leder og administrerende direktør Atle Hovi vært på jakt etter en ny leder.

Avisa-Valdres skriver at det var i overkant av ti søkere fra godt kvalifiserte personer og at Hovi mener han nå har fått tak i hotellbransjens svar på «Lionel Messi».

Tilbake til Valdres

Berit Lunde starter i jobben 1. januar 2026.

– Dette var et tilbud som bare ble alt for fristende. Siden jeg forlot Scandic Valdres i 2019, har jeg båret på en bit av Valdres i mitt hjerte, sier Berit Lunde til Avisa-Valdres.

– Jeg trivdes svært godt som hotelldirektør på Fagernes, og jeg har hele tiden tenkt at en gang skal jeg tilbake.

– Jeg har alltid syntes det Atle Hovi og co har drevet med på Beitostølen er både spennende og imponerende. De er en gjeng som har god takhøyde og plass til en person med kreative planer. Jeg gleder meg til å begynne hos dem.

Beito Resort består av hotellet Radisson Blu Mountain Resort, flere leilighets- og hytteanlegg, Beitostølen Skiheiser og Beitostølen Sommerpark.

Lang erfaring

Med seg til Beitostølen Resort, har Berit Lunde med seg 12 års erfaring, de siste seks har hun tilbrakt på Voss.

Etter å ha vært med på oppstarten av Scandic Voss i 2019, tok hun over som direktør ved Park hotell Vossevangen i 2023.

Til sammen har hun 32 års erfaring i reiselivet, med 20 års erfaring fra Fjordline og Color Line. Både på båt og på land.

Powered by Labrador CMS