Vant vinkonkurranse - nå kommer resultatet
I fjor vant 24 år gamle Heidi Iren Hansen Lindeman's konkurranse, og fikk et to ukers opphold på et vinhus i Australia. Nå kommer vinen hun var med på å lage i salg på Vinmonopolet.
Under sitt to uker lange arbeidsopphold på et av Lindeman's vinhus i Australia fikk Heidi Iren Hansen være med og blande den nye Lindeman's Shiraz-Cabernet 2011. Nå er vinen hun var med på å tappe tilgjengelig for norske vinelskere.
Oppholdet besto av to uker med innhøsting, tapping og spennende smaker, og i løpet av det innholdsrike arbeidsoppholdet fikk hun være med det tradisjonsrike vinhuset i alle ledd av produksjonen. Resultatet ble den intensive og smaksrike rødvinen Lindeman's Shiraz-Cabernet, som også kommer i ny design 2011. Vinen passer ifølge Hansen godt til et herskapelig måltid. Gjerne fersk torsk med tilbehør som brunet smør, potet- og pepperrotstappe og bacon.
Vanilje og lakris
Lindeman's Shiraz-Cabernet er ifølge produsenten en ung, fruktig vin som har toner av røde og mørke bær.
- Med innslag av vanilje og lakris blir denne smakfulle og lune vinen et perfekt valg i sofakroken etter en lang dag med mye frisk luft. De myke tanninene i vinen gjør den også utmerket til kraftige fiskeretter og grillet kjøtt, og er derfor en selvskreven gjest til sommerens mange grillkvelder, skiver Lindeman's.
