Den tidligere kjøkkensjefen ved Brimibue, Britannia Hotel og Storfjord Hotel er klar for nye eventyr i Oslo sentrum.

Stjernekokk til Savoy:

– Skal bringe ny og tydelig kulinarisk visjon til hotellet

Når Savoy 1918 gjenåpner dørene i ny drakt, er det med Nils Flatmark som Executive Head Chef. Han er en av Norges mest meritterte kokker.

Publisert Sist oppdatert

Når det historiske hotellet Savoy 1918 gjenåpner dørene i 2026, er det med en av Nordens mest meritterte kokker ved roret på kjøkkenet. Nils Flatmark bringer med seg solid erfaring fra noen av Norges mest anerkjente restauranter og hoteller, og har en unik kombinasjon av kreativitet og presisjon.

Han har tidligere ledet kjøkkenene på Brimibue, Britannia Hotel og Storfjord Hotel. Han er regjerende Nordic Chef of the Year og Nordic Chef Overall, norgesmester i 2022 og har deltatt i to OL med «Det norske kokkelandslaget».

– Å få lov til å lede kjøkkenet ved historiske Savoy 1918 er en ære og en utrolig spennende utfordring. Savoy har vært en institusjon i Oslo siden 1918, sier Nils Flatmark.

– Min ambisjon er å bygge videre på historien. Jeg ser fram til å bringe en ny og tydelig kulinarisk visjon til hotellet og skape minneverdige matopplevelser.

Nils Flatmark er regjerende Nordic Chef of the Year.

– Vårt førstevalg

Hotelldirektør Sara Forselius er fornøyd med å ha sikret seg den meritterte kokken til hotellet som åpner dørene i ny drakt.

– Vi er svært glade for at Nils Flatmark har takket ja til stillingen som Executive Head Chef ved Savoy 1918, sier Sara Forselius.

Hun ble selv nylig ansatt som hotelldirektør ved det historiske hotellet i Oslo sentrum. Heimr Collection renoverer for øyeblikket hotellet som Heimr Collection for tiden renoverer.

– Han var vårt førstevalg til denne rollen og vi har store forventninger til hva han vil skape på kjøkkenet, legger Forselius til.

– Med hans spennende erfaring og ambisjoner, ser vi fram til å sammen bygge konsept og matopplevelsen ved Savoy 1918.

Powered by Labrador CMS