Våre profilerte samarbeidspartnere

Fra Sommerro til Riviera:

Skal skape stabilitet

Guro Sandvik tar over som ny direktør for Hotel Riviera i Moss, med et klart mål om å skape stabilitet og bygge en varig kultur.

Publisert

Guro Sandvik tiltrer som ny hotelldirektør ved Hotel Riviera i Moss 1. juni 2026. Det skriver Moss Avis.

Hun kommer fra rollen som Financial Director ved destinasjonshotellet Sommerro i Oslo. Nå er hun klar for å ta over stafettpinnen etter Helene Skjenneberg, som flytter til Villa Nord i Trondheim.

Det betyr at Sandvik blir hotellets tredje direktør på like mange år og hun legger ikke skjul på at hun har ambisjoner som strekker seg utover et kortvarig engasjement.

– Jeg har planer om å bli værende i minst to til fire år, sier hun til Moss Avis.

– Det tar tid å bygge en god kultur og forstå produktet. Jeg gleder meg til å tilbringe de neste årene ved Riviera.

En møteplass for et Moss i vekst

Utover det interne fokuset på kultur, har Sandvik også en klar visjon for hotellets rolle i lokalsamfunnet.

– Det bygges ikke mange nye hoteller av dette kaliberet i nærheten av Oslo. Moss er i en rivende utvikling og jeg har en målsetting om at hotellet blir en naturlig møteplass i byen, sier den nye hotelldirektøren.

Del av anerkjent spa-portefølje

Hotel Riviera i Moss har på kort tid etablert seg som en ettertraktet destinasjon langs Oslofjorden og føyer seg sømløst inn i Norwegian Hospitality Groups allerede store spa-portefølje med kjente spadestinasjoner som Farris Bad, Son Spa og Strømstad Spa.

Powered by Labrador CMS