Click to add caption

Bytter ut Torvet Bistro med nytt konsept

Publisert Sist oppdatert

Thon Partner Hotel Parken ligger midt i Kristiansand sentrum, like ved Wergelandsparken, Domkirken og torvet.

Sabi Sushi skal nå åpne sin 40. lokasjon i Norge i hjørnelokalene på nettopp torvet.

Fædrelandsvennen skriver at de ansatte har fått beskjed om at Torvet Bistro skal legges ned og at driften overtas av sushi-kjeden.

– Vi har jobbet med det i snart åtte måneder og signerte kontrakten i forrige uke, sier hotelldirektør Raymond Kirknes i Thon Hotel Parken til Fædrelandsvennen.

– Det er greit å bytte konsept av og til, og i dag finnes det ingen steder i Kristiansand hvor du kan sitte og spise sushi som en ordentlig restaurant.

Ut av komfortsonen

Ørjan Kjærstad er daglig leder i Sabi Sushi. Han forventer å betjene gjester fra hotellet, lokale som ønsker å gå på sushirestaurant samt og «take away»-kunder.

Kjeden har allerede to restauranter som har fått Michelin-stjerne. Nå drømmer de om en tredje på Torvet.

– Det blir et sted hvor vi skal lage god sushi til hotellets gjester, byens befolkning og de som vil ha «take away», sier Kjærstad til Fædrelandsvennen.

– Det er et spennende prosjekt hvor vi går ut av komfortsonen, vi har aldri drevet i hotell før.

Vil beholde de ansatte

Når den nye sushirestauranten kommer til Torvet, vil de ansatte få tilbud om å jobbe på det nye stedet, og andre går videre til Hotel Norge, ifølge Kirknes.

– Frokosten skal fortsatt driftes av hotellet, så vi trenger kokker og servitører, sier hotelldirektøren.

Han bekrefter overfor Fædrelandsvennen at denne endringen har vært planlagt lenge. Dermed har hotellet valgt å ikke erstattet ansatte som har sluttet.

 

 

Powered by Labrador CMS