Bytter ut Torvet Bistro med nytt konsept
Torvet Bistro legges ned og Thon Partner Hotel Parken gir fra seg driften av restauranten. Hotellet har inngått en avtale med Sabi Sushi.
Thon Partner Hotel Parken ligger midt i Kristiansand sentrum, like ved Wergelandsparken, Domkirken og torvet.
Sabi Sushi skal nå åpne sin 40. lokasjon i Norge i hjørnelokalene på nettopp torvet.
Fædrelandsvennen skriver at de ansatte har fått beskjed om at Torvet Bistro skal legges ned og at driften overtas av sushi-kjeden.
– Vi har jobbet med det i snart åtte måneder og signerte kontrakten i forrige uke, sier hotelldirektør Raymond Kirknes i Thon Hotel Parken til Fædrelandsvennen.
– Det er greit å bytte konsept av og til, og i dag finnes det ingen steder i Kristiansand hvor du kan sitte og spise sushi som en ordentlig restaurant.
Ut av komfortsonen
Ørjan Kjærstad er daglig leder i Sabi Sushi. Han forventer å betjene gjester fra hotellet, lokale som ønsker å gå på sushirestaurant samt og «take away»-kunder.
Kjeden har allerede to restauranter som har fått Michelin-stjerne. Nå drømmer de om en tredje på Torvet.
– Det blir et sted hvor vi skal lage god sushi til hotellets gjester, byens befolkning og de som vil ha «take away», sier Kjærstad til Fædrelandsvennen.
– Det er et spennende prosjekt hvor vi går ut av komfortsonen, vi har aldri drevet i hotell før.
Vil beholde de ansatte
Når den nye sushirestauranten kommer til Torvet, vil de ansatte få tilbud om å jobbe på det nye stedet, og andre går videre til Hotel Norge, ifølge Kirknes.
– Frokosten skal fortsatt driftes av hotellet, så vi trenger kokker og servitører, sier hotelldirektøren.
Han bekrefter overfor Fædrelandsvennen at denne endringen har vært planlagt lenge. Dermed har hotellet valgt å ikke erstattet ansatte som har sluttet.