Sonja Andreassen har ledet Comfort Hotel Bodø i pluss i 2024.

Første året med overskudd

Comfort Hotel Bodø hadde en omsetning på 41,7 millioner kroner i 2024 og endte for første gang med et driftsresultat i pluss.

Publisert Sist oppdatert
I 2021 sto det nye hotellet til Norlandia Hotel Group ferdig. Nå er det endelig lønnsomt.

Sonja Andreassen tok over som hotelldirektør ved Comfort Hotel Bodø 1. mai 2023 og snudde fra minus til pluss i sitt første fulle år i rollen.

I 2023 endte driftsresultatet på 7,3 millioner kroner i minus. Nå er det snudd til et overskudd på 1 million kroner i 2024. Men hotelldirektøren tar ikke hele æren for plussresultatet.

– En veldig klar grunn til et bedre resultat var at Bodø var kulturhovedstad i 2024. Det hadde en god effekt for oss, sier hotelldirektør Sonja Andreassen til Avisa Nordland.

Men hun peker også på en generell økning i markedet. Siden åpningsåret i 2021, er omsetningen på hotellet økt med 27 millioner kroner. Hotellet ble etablert midt i pandemien og har slitt med lønnsomheten de første tre årene.

Comfort Hotel Bodø eies og driftes av Norlandia Hotel Group – og er franchisetakere i Strawberry. Hotellet har 158 rom, og 3 møte- og konferanserom.

Powered by Labrador CMS