Her er de nye lederne ved Støtvig Hotel
Videreutviklingen av Støtvig Hotel er i full gang og med den har det også kommet nye ledere til destinasjonen.
Forrige uke lanserte hotellet sin nye visuelle profil. Ny logo er på plass og en bredere konseptutvikling finner sted i Larkollen om dagen.
Samtidig har daglig leder Stefan A. Sköldmo rekruttert nye ledere som skal være med på den ambisiøse videreutviklingen av destinasjonen.
Hotellmagasinet møtte de nye lederne ved Støtvig Hotel og ble tatt imot av daglig leder Stefan Sköldmo og Head Commercial Manager Carina Schei Pongo.
Carina har hatt flere ulike roller ved hotellet i elleve år og er en del av den nye ledergruppen som er dannet av Sköldmo.
– Ambisjonen vår er å sikre at de ansatte har en trygg og attraktiv arbeidsplass, samtidig som det skal være en plass hvor man kan utvikle seg og vokse innen bransjen. Vi ønsker å bli en destinasjon som utvikler nye ledere, sier Sköldmo til Hotellmagasinet.
Han viser til at det har vært mange kvalifiserte søkere til stillingene som har vært lyst ut ved Støtvig Hotel.
Ny Hotel Manager
De nye eierne som overtok før sommeren 2025, satte umiddelbart i gang med store planer for vekst og modernisering av tilbudet i Larkollen.
Nå har Stefan A. Sköldmo også forsterket laget med nysigneringer, blant andre har han fått på plass sin nye hotellsjef i Celine Anderssen fra Sandefjord.
Hun kommer til Støtvig Hotel etter fire år i Svalbard, hvor hun har jobbet ved Svalbard Hotel Polfararen og Svalbard Hotel The Vault, og hadde rollen som hotelldirektør det siste året.
Nå blir Anderssen en del av teamet som skal bygge videre på det mange allerede kjenner og er glade i, samtidig som hotellet skal utvikle seg for å gjøre det enklere å utforske Støtvig som destinasjon.
Den nye Hotel Manageren har også internasjonal bakgrunn fra hotelledelse i Sveits, som hun bringer med seg til rollen i Larkollen.
– Jeg er godt i gang i rollen og opplever et hotell med sterk identitet, tydelige ambisjoner og stor faglig stolthet, sier Celine Anderssen.
– Nå jobber vi strukturert med å bygge videre på det gjestene allerede setter pris på, samtidig som vi ser på hvordan Støtvig kan utvikles videre som destinasjon.
– Det er veldig motiverende å gjøre dette sammen med et så engasjert team, så jeg gleder meg til fortsettelsen.
Ny F&B Manager
Videre er ambisjonen å sikre kvalitet, helhet og gode opplevelser i alle ledd, og derfor mener Stefan A. Sköldmo at det er viktig å ha de riktige menneskene med på laget.
Det gjelder også mat og drikke. Derfor har hotellet jobbet med å få en annen nøkkelspiller med på laget. Patrik Schöning er nå ansatt som ny F&B Manager ved hotellet.
– Jeg ser med stort engasjement fram mot å kunne dele mine kunnskaper og erfaringer med hotellets gjester og alle våre kolleger, sier Patrik Schöning.
Schöning har den siste tiden jobbet med sin egen konsulentvirksomhet Discens Consulting, og har jobbet med utvikling og drift av restauranter både i og utenfor Moss.
Han har også med seg erfaring fra sparesorter, med halvannet år som F&B Manager ved The Well på Sofiemyr og fire år som Restaurant Manager ved Quality Spa & Resort Son fra 2011 til 2015.
– Støtvig Hotel er et unikt produkt som vi skal fylle med gode gjesteopplevelser, fine møter og spennende aktiviteter. Jeg gleder meg til å tilegne meg mye ny kompetanse og ikke minst å få være en del av den spennende utviklingen av hotellet framover, sier Schöning.