Ny rekord: 2024 endte med besøksrekord for The Well. Hotelldirektør Kim Nyheim Ragnarsson har sagt at 2025 blir første året hotellet går med overskudd.

Besøksrekord for The Well:
– Jobber aktivt med kurs og konferanser

Skandinavias største spahotell går inn i jubileumsåret med besøksrekord i ryggen fra 2024. Nå har The Well-direktør Kim Nyheim Ragnarsson et mål om å få enda flere førstegangsbesøkende til Sofiemyr.

Publisert Sist oppdatert

Kim Nyheim Ragnarsson kom fra Son Spa da han tok over som direktør i august 2023. Han har lagt vekt på å øke synligheten til spahotellet som åpnet dørene i 2015.

Det har gitt resultater og en ny besøksrekord i 2024. 160.000 gjester tok turen til Kongeveien på Sofiemyr like utenfor Oslo. Det er en økning på 16.000, da det endte med 144.000 gjester i 2023.

– Vi håper selvfølgelig at enda flere vil ta turen i år, også de som aldri har besøkt oss før, sier Kim Nyheim Ragnarsson om besøksresultatene i 2024.

– Når folk først har vært her og sett hvor stort og flott anlegget er, kommer de ofte tilbake.

Hotelldirektør Kim Nyheim Ragnarsson avsluttet året med besøksrekord.

Nye gjester

Siden han tok over rollen, har Hotelldirektør hos The Well hatt fokus på å øke hotellets førstegangsbesøkende.

– Vi har jobbet mer med målrettede og målbare tiltak i markedsføringen, sier Kim Nyheim Ragnarsson til Hotellmagasinet.

Vi økte salgsavdelingen med en stilling i 2024.

Kim Nyheim Ragnarsson

– Førstegangsbesøkende i 2024 utgjør 30 prosent av de 160.000 gjestene.

Satser på kurs og konferanse

Til Finansavisen fortalte Nyheim Ragnarsson at 2024 var det beste året så langt, men at hotellet fremdeles ikke går med overskudd.

Det vil snu i 2025, ifølge prognosene til The Well. Ett av tiltakene er å satse ytterligere på kurs og konferanser.

Avstanden til Oslo er kort, noe som kan være med på å gjøre The Well til en populær destinasjon.

– Kurs og konferanse er et marked vi jobber aktivt med i forskjellige nettvert. Vi økte salgsavdelingen med en stilling i 2024 og vi jobber med leveransen samt at tilbudet tilpasses kundene, sier Nyheim Ragnarsson til Hotellmagasinet.

– Vi har 104 rom og stor parkeringsplass, i tillegg til kort avstand til Oslo. Det gjør oss populære også for dagsmøter, fortsetter hotelldirektøren.

Luksuskåring og jubileum

The Well åpnet dørene i 2015 og fyller dermed ti år i 2025. Med seg inn i jubileumsåret har de også med seg en anerkjennelse fra Luxury Lifestyle Awards.

Komiteen i den globale kåringen velger ut de luksusproduktene og -tjenestene de mener fortjener anerkjennelse.

Luxury Lifestyle Awards har plukket ut The Well som et av verdens 100 beste spa og i begrunnelsen for utmerkelsen fremheves «enestående kvalitet, en luksuriøs opplevelse, eksepsjonell service og et engasjement for å levere verdensledende velværeopplevelser».

– Det er selvsagt veldig gøy å få en sånn utmerkelse. Det er en bekreftelse på arbeidet og lidenskapen som teamet vårt legger i å skape en unik opplevelse av luksus for gjestene, sier direktør Kim Nyheim Ragnarsson.

– Det inspirerer oss til å fortsette å levere det aller beste innen velvære.

Powered by Labrador CMS