Går ut av Radisson etter 25 år:
– Et naturlig strategisk skifte
Etter 25 år som Radisson Blu Mountain Resort, Beitostølen, går hotellet nå tilbake til å bli et frittstående hotell under navnet Beito Resort Hotel.
Hotellet ble etablert som Beito Høyfjellshotell i 1965 av Carl og Aaslaug Flaaten, og eies i dag av familien Hovi.
I 2000 gikk hotellet inn i Radisson Blu-systemet gjennom en franchiseavtale som nå er avsluttet etter full avtaleperiode.
Det nye navnet og skiltprofilen er allerede innført på Beito Resort Hotel.
– Dette er et naturlig, strategisk skifte for oss. Vi ønsker større frihet til å utvikle hotellet som en tydelig del av Beito Resort, samtidig som vi tar vare på historien og identiteten stedet er bygget på, sier direktør Atle Hovi i Beito Resort.
Del av en større helhet
Hotellet inngår i Beito Resort, som består av flere reiselivsvirksomheter på Beitostølen.
Hovi mener navneskiftet innebærer at hotelleiendommen og merkevaren nå samles tydeligere inn i konsernstrukturen.
– Det gir oss større fleksibilitet i produktutvikling, distribusjon og posisjonering, sier Hovi.
Sterk fjellidentitet
Målet er at hotellets profil skal fortsatt være tydelig forankret i fjell- og høyfjellsturisme, med klassisk vertskap som en del av tradisjonen fra 1965.
– Vi tar med oss det beste fra kjedetiden, samtidig som vi bygger sterkere på vår egen lokale identitet, sier Hovi.