Norges tredje hotell på eksklusiv medlemsliste
I dag er Storfjord Hotel og Hotel Union Øye de to eneste norske overnattingsvirksomhetene på Relais & Châteaux medlemsliste. Blant de 14 siste medlemmene finner vi det tredje. Men det åpner ikke før i 2026.
– Vi er godt i rute, lederteamet er i prinsippet på plass og vi åpner hotellet 23. april 2026, sier Mikael Forselius til Hotellmagasinet.
Han er styreleder i det nye hotellet på Træna og utviklingsdirektør i det familieeide investeringsselskapet Laho AS.
Luksushotellet som bygges på Træna er grunnen til at Mikael Forselius ble hentet til selskapet og nå kan han stolt si at de er på en eksklusiv liste med tre hoteller – og det før de i det hele tatt er åpnet.
– En sjelden ære
Relais & Châteaux er en internasjonal sammenslutning av uavhengige luksushoteller og gourmetrestauranter. Nylig ønsket de 14 nye medlemmer velkommen og økte totalen til 34 nye i år.
Ambisjonen er å samle alle hotellene som tilbyr autentiske opplevelser og løfter fram lokal mat-, kultur- og naturarv. I 2026 finner vi også Ytri Island Retreat på listen.
– Jeg er utrolig stolt over at vi er blitt tatt opp som en av 14 nye medlemmer i Relais & Châteaux, blant 580 medlemmer i 46 land, sier Mikael Forselius.
– Som det tredje hotellet i Norge som oppnår denne prestisjetunge statusen, er det en sjelden ære. At vi klarte å skille oss ut blant over 600 søkere for medlemskap i 2025, viser virkelig hvor unikt Ytri er!