Kom mai...: Denne våren kan gjester ta inn på den historiske suiten hos Borregaard Hovegård.

Historisk hovedgård blir hotell

Hotellkjeden Classic Norway har overtatt Borregaard Hovedgård i Sarpsborg og åpner hotell fra 1. mai.

Publisert Sist oppdatert

Kort fortalt:

Classic Norway åpner hotell på Borregaard Hovedgård fra 1. mai.

Det blir mulig å leie selskapslokaler og bestille overnatting i den ærverdige hovedgården.

Hovedgården har 59 rom, inkludert en ombygd låve med moderne preg.

Oppsummeringen er generert av Labrador AI, men gjennomlest av en journalist.

Orkla er eier av juvelen Borregaard Hovedgård, som har røtter tilbake til 1016, da Olav den hellige grunnla byen. Nå åpner hotellkjeden Classic Norway for kommersiell drift av hele eiendommen.

Det er bare noen måneder siden det ble klart at Classic Norway overtar Borregaard Hovedgård og åpner hotell.

Den historiske eiendommen åpnes for kommersiell drift i mai.

Ansetter

Det blir muligheter for å leie selskapslokaler og bestille overnatting i den ærverdige hovedgården.

Hotellsjefen er allerede på plass. Fra 1. mai vil det være mulig å bestille overnatting.

– Vi må ansette nattevakter og resepsjonister før vi kan åpne opp hotellet, sier driftsleder Anja Beisland til Sarpsborg Arbeiderblad.

– Med går det raskere enn vi tror, kan vi også åpne tidligere.

Herskapelig

Den originale døren inn til suiten er fra 1700-tallet.

Borregaard har 59 hotellrom, som inkluderer en ombygd låve. I selve hovedhuset er det 13 rom og én nøye detaljert suite.

– Rommene som befinner seg i låvebygningen har et mer moderne preg, sier leder Stephen Meinich-Bache i Borregaard Hovedgård til SA.

– I hovedhuset er den gamle og herskapelige stilen intakt. Alle rommene er flotte og hele eiendommen er tatt veldig godt vare på.

Fasilitetene i hovedhuset har møterom og kunstsamling. I tillegg til 45 hotellrom, har låven ni grupperom og tre møterom. Der er det også treningsrom og enda en kunstsamling fra ulike tidsepoker.

Powered by Labrador CMS