Våre profilerte samarbeidspartnere

Unike Hoteller velger ny bookingplattform

Hotellkjeden Unike Hoteller tar i bruk en ny bookingplattform for sine 20 hoteller. Målet er å frigjøre tid fra administrasjon til personlig service.

Publisert

Unike Hoteller har inngått et strategisk samarbeid med teknologiselskapet VISIT Group. Ambisjonen er å ta i bruk en felles plattform for booking, distribusjon og gjestehåndtering.

Valget er begrunnet med et ønske om å styrke det personlige vertskapet og kjeden understreker at målet er å frigjøre de ansattes tid ved hjelp av teknologien til VISIT Group.

– Unike Hoteller er opptatt av gjestetilfredshet, nærhet til kundene og å skape en helhetlig hotellopplevelse, sier konserndirektør Morten Christensen i Unike Hoteller.

– Vi ønsker moderne hjelpemidler til drift av tradisjonsfulle hoteller med gjestefokus i sentrum. Det er blant annet derfor vi ikke velger selvinnsjekk via automat eller lignende – teknologien skal styrke vertskapet, ikke erstatte det.

Den nye plattformen skal gi hotellene verktøy for å øke andelen direktebookinger gjennom egne nettsider og forenkle salg av pakker med for eksempel rom, F&B og spatilbud.

I tillegg vil hotellene bli synlige i et nettverk for reisebyråer, der bookinger synkroniseres automatisk med hotellets systemer.

Løsningen omfatter også funksjonalitet for å analysere og følge opp gjestetilbakemeldinger.

– At Unike Hoteller velger VISIT Group som teknisk partner, er et bevis på at plattformen vår leverer der det virkelig betyr noe. Sammen viser vi at teknologi og genuint vertskap ikke bare kan eksistere side om side, men faktisk styrke hverandre, forteller Commercial Director Harald Lundemo i VISIT Group i Norge.

Powered by Labrador CMS