Morgenfrisk

Publisert Sist oppdatert

Vi bestemte oss for å besøke en av barene i området for utenlandstrafikk en tidlig morgen. Valget falt på The Norwegian Aquavit - bar. Her traff vi Gustav Grønberg (22), en frisk og opplagt svensk bartender. Gustav har tatt sin bartenderutdanning i Gøteborg og har tidligere arbeidet på Lekteren i Oslo. Bargjestene som er kunder akkurat nå, er en kombinasjon av frokostkunder som drikker kaffe med noe å bite i, og øldrikkende gjester som trolig er på vei mot varmere strøk. Klokken var litt før seks om morgenen, og min bestilling av en god og frisk alkoholfri drink, var en stor overraskelse for Gustav.

- ,,,Det er første gang noen har bestilt noe som dette, kunne Gustav fortelle. Han tok imidlertid utfordringen på strak arm.

Gustav forteller at han trives i Oslo og Norge, fordi det er lettere å få seg en jobb her. Han må imidlertid erkjenne at bartenderjobben på Aquavit bar kun har vart en uke, og han kan derfor ikke uttale seg om hva han liker best ved denne jobben og hvordan kundene normalt sett er.

Drinken er frisk og søt. Gustav undrer om jeg liker den og om han skal ha mer søtt i. Jeg bekrefter at drinken er god og morgenfrisk, men at det ikke bør være mer søtt i den. Gustav har dessverre ikke noe navn på drinken, og vi ble derfor enige om å døpe den Morgenfrisk.

Oppskriften

2 cl Sourmix
4 cl Cranbarry juice
Toppes med Sprite
Drinken schakes og serveres med isbiter, lime og sugerør


Thumbnail Image:
Powered by Labrador CMS