Fire aktører er samlet for å realisere dette hotellprosjektet.

Ett skritt nærmere en realisering av hotellet i Vestby

Wessel Eiendom og Alti (Vestby Utvikling) har inngått en samarbeidsavtale med Nordic Gruppen og HN Holding om et nytt hotellprosjekt i Vestby.

Vestby

Vestby ligger i sør-østre del av storoslo-regionen, 25 minutter fra Oslo sentrum og med nærhet til flere andre byer i Østfold og Akershus. 

Kommunen har 20.000 innbyggere og er nærings- og bosettingskommune i sterk vekst.

Hotelltomta ligger rett ved kjøpesenteret Alti Vestby, og med E6 og togstasjon like ved.

Kilde: Vestby Utvikling

Vestby Utvikling opplyser det er framdrift i planene om hotellet i Vestby. Selskapet melder om mulig byggestart allerede våren 2026.

– Vi er veldig glade for at vi har kommet ett skritt nærmere en realisering av hotellet, sier daglig leder Tonje Marie Haugbro i Wessel Eiendom til Moss Avis.

Av de fire aktørene, er det HN Holding som skal drive hotellet. Selskapet som har det Sortlandsbaserte fiskerikonsernet Holmøy på eiersiden, vil eie 50 prosent av hotelleiendommen i Vestby.

Hotellbygget vil ha et totalt areal på rundt 7000 kvadratmeter og mellom 150 og 175 rom.

Det er også prosjektert med kurs- og konferansefasiliteter på 1500-2000 kvadratmeter, restauranter samt innendørs og utendørs parkering med ladepark.

– Vi mener dette er et viktig bidrag for å styrke tilbudet og veksten i Vestby, spesielt i sentrum. Som en lokal aktør betyr det mye for oss å bidra til å gjøre Vestby enda mer attraktivt, sier Haugbro til Moss Avis.

Daglig leder Tonje Marie Haugbro i Wessel Eiendom.

 

 

Powered by Labrador CMS