Ny hotellsjef ved Scandic Fauske

Lena Brunes kommer hjem fra Bodø og tar over som hotellsjef ved Scandic Hotel Fauske.

Publisert Sist oppdatert

Etter 20 år i Bodø, er det nå tid for å vende snuten hjemover til Fauske for Lena Brunes.

Hun er den nye hotellsjefen ved Scandic Fauske, som ligger i et trafikknutepunkt ved E6.

Der tar Brunes over stafettpinnen etter Unni Barkhald, som har jobbet ved hotellet de siste 47 årene.

Til Bodø Nu forteller Brunes at hun startet arbeidskarrieren på Fauske-hotellet i 1993.

– Min første jobb var på Fauske hotell som stuepike da jeg var 16 år. Så det er jo artig at jeg ender opp der igjen, sier Brunes til Bodø Nu.

Pendler fra Bodø

Brunes kommer fra rollen som markeds- og driftsleder i region nord for 4Service. Der jobbet hun også som daglig leder for 4Service Facility.

Med seg fra Bodø har hun også erfaring som senterleder ved Friskhuset og servicekoordinator for Hundholmen Byutvikling.

Men selv om hun skal jobbe i hjembygden i Salten, blir det ikke flytting med det samme.

– Jeg har ikke flyttet fra Bodø ennå, så det blir pendling. Samtidig er jeg ikke fremmed for å flytte til Fauske, men jeg er ganske godt etablert i Bodø, sier hun til avisen.

– Det blir nok hektisk og travelt, akkurat som jeg liker det. Men jeg tror det blir kjempespennende å bli kjent med hele miljøet, og hele kommunen for den saks skyld.

 

Powered by Labrador CMS