Nye drivere:
– Vi kommer til å drifte på samme måte
Siden 2015 har Ranni Olsen drevet Hotell Marena. I slutten av mai gir hun fra seg hotellet til Elisabeth Jensen i Andenes Hotel.
Norlandia Hotel Group-selskapet Andøy hotell- og restaurantdrift tar over driften av Hotell Marena i Andøy kommune.
31. mai blir hotellet en del av Andenes Hotels portefølje.
– Vi kommer til å drifte på samme måte som Olsen har gjort, sier daglig leder Elisabeth Jensen i Andenes Hotel til Vesterålen Online.
– Vi beholder navnet og folk kommer ikke til å merke forskjell.
AH Gruppen kjøpte hotellet av Strøms Eiendom i 2022. Norlandia Eiendom kjøpte deretter halve selskapet.
Andenes Hotel er en del av Norlandia Hotel Group og har allerede en portefølje som inkluderer Thon Partner Hotel Andrikken, Havhusene på Bleik, Lankanholmen og Grønnbua.
– Olsen fikk tilbud om å forlenge driftsavtalen for hotellet, men det ønsket hun ikke, sier eier Roger Adolfsen til Vesterålen Online.
– Vi ble enige om at Andøy hotell og restaurantdrift AS skulle leie, og da var det naturlig at Elisabeth Jensen, som er daglig leder, også får ansvaret for det hotellet.