Oppdateringer om hotellplanene i Alta sentrum.

«Snur hver stein» for å få med investorene

Onsdag morgen orienterte investor Tore Wæraas politikerne i Alta om hotellplanene i sentrum. – Dessverre sliter vi med at de som har penger ikke kjenner Alta godt nok.

Reiselivsnæringen har etterspurt økt hotellkapasitet, men investorer viser begrenset interesse.

Altaposten skriver at Wæraas har kontakt med to hotellkjeder og at de har blitt bedt om å ta ned prosjektet fra 500 millioner kroner til 450 millioner.

– Vi snur hver stein. Og vi har forsøkt å få Alta kommune til å snu i kravet om parkeringskjeller, sier Wæraas til Altaposten.

Samtidig understreker han behovet for et kurs- og konferansehotell fremfor et enklere konsept, og opplyste at prosjektet fortsatt mangler noen millioner i finansiering.

Ordfører Jan Martin Rishaug mente at et mulig unntak fra parkeringskravet kan bidra til å få prosjektet på rett spor.

Powered by Labrador CMS