Pizzachef Francesco Solimeo ble hedret med tittelen Best of the Best Pizza Champions Chef 2025 Michelin Cass Pizza for sin innsats. I tillegg kom han på andreplass i kategorien Nordic Best Gourmet Pizza. Foto: Pizza Champion Cup.

Pizzakokk-EM på UMAMI

For aller første gang skal Europas beste pizzakokker møtes til dyst på norsk jord – og det skjer på UMAMI Arena.

Fakta

2023: Pizza Champion Cup kommer til Norge og UMAMI Arena for første gang. Norges beste pizzabaker kåres.

2025: Pizza Champion Cup er tilbake på UMAMI Arena. Denne gang med både norsk og nordisk mesterskap, og flere konkurransekategorier.

2027: Pizza Champion Cup velger oss igjen: Nå blir det EM og European Pizza Champion Cup på UMAMI Arena!

Arrangør av Pizza Champion Cup og frontfigur Mike Arvblom er selv verdensmester i pizza og har erfaring som dommer i flere pizzamesterskap – blant annet verdensmesterskapet.

I februar 2027 vil den største møteplassen for mat- og drikkebransjen også romme en pulserende arena for kreativitet og pizzakunst:

– Pizza Champion Cup-EM blir en kjempestor begivenhet, og vi gleder oss enormt, sier direktør Torill Engelberg i UMAMI Arena.

– Et slikt mesterskap vil ikke bare trekke pizzakokker i verdensklasse til Norge, – det vil også inspirere hele bransjen og bidra til å løfte pizzakunsten her hjemme, legger hun til.

Arrangørene og brødrene Mike og Dan Arvblom i Pizza Champion Cup er kjent for å sette standarden høyt.

Dette blir tredje gangen de velger å legge sin konkurranse til UMAMI Arena – og i 2027 tar de det til neste nivå:

For første gang blir det EM, og det skal kåres en europeisk mester i pizza i tillegg til den prestisjefylte tittelen som Norges beste pizzakokk.

– Vi har allerede flere verdensstjerner blant pizzakokkene som kommer, avslører World Champion Mike Arvblom.

– Og vi har ambisjoner om å gjøre 2027 til det største og mest spektakulære konkurransen hittil. Vi jobber blant annet også med å få inn profilerte navn fra Las Vegas – dette blir stort!

Vinnere, dommere, og en fornøyd arrangør Mike Arvblom (nederst til høyre) under Pizza Champion Cup Nordic på UMAMI Arena i mars 2025. Foto: Pizza Champion Cup.
Powered by Labrador CMS