Våre profilerte samarbeidspartnere

Henter ny markedssjef fra SkiStar:

Får nøkkelrolle i lanseringen av kjedens nye Spa-hotell

Gro Kveldro Bruksås er ansatt som ny salgs- og markedssjef i Unike Hoteller. Hun skal styrke merkevaren og drive vekst i et stadig tøffere marked.

Publisert

Unike Hoteller har ansatt Gro Kveldro Bruksås som ny salgs- og markedssjef. Hun kommer fra stillingen som inhousesjef i SkiStar og skal lede arbeidet med å styrke hotellkjedens synlighet og vekst i Norge og Skandinavia.

Ansettelsen er et ledd i en strategisk satsing på merkevarebygging, ifølge en pressemelding fra selskapet.

– Gro har en solid bakgrunn innen markedsføring og reiseliv, og en dokumentert evne til å bygge sterke merkevarer. Samtidig har hun en god forståelse for hvordan man skaper vekst gjennom relevante og engasjerende kundeopplevelser. Det vil være en stor styrke for oss i årene som kommer, sier konsernsjef Morten Christensen i Unike Hoteller.

Morten Christensen, konsernsjef i Unike hoteller, Gro Kveldro Bruksås, ny salgs- og markedssjef i Unike Hoteller og Bjarne Sletten, daglig leder i Trysil Alpine Lodge og deleier i det nye SPA-hotellet som bygges i Trysil.

Fra destinasjon til hotell

Bruksås har tidligere jobbet i Norwegian og har de siste årene vært sentral i utviklingen og markedsføringen av nye reiselivsopplevelser hos SkiStar.

Hun ser fram til å med seg erfaringen fra destinasjonsutvikling inn i hotellbransjen, som er ny for henne.

– Det som tiltrakk meg ved Unike Hoteller, er at hotellene representerer langt mer enn bare et sted å overnatte. Hvert hotell har sin egen historie, identitet og opplevelse. Jeg gleder meg til å bygge videre på det solide fundamentet som allerede er lagt, og bruke erfaringen min fra destinasjonsmarkedsføring til å løfte disse historiene og bidra til videre vekst, sier Gro Kveldro Bruksås.

Skal spisse posisjonen i tøff konkurranse

Ifølge konsernsjefen er målet å løfte frem de særegne opplevelsene ved hvert enkelt hotell i porteføljen, samtidig som kjennskapen til Unike Hoteller som overordnet merkevare styrkes.

– Vi har bygget opp en portefølje med hoteller som alle har sin egen karakter, historie og identitet. Nå ønsker vi å løfte frem de unike opplevelsene hotellene våre tilbyr, samtidig som vi styrker kjennskapen til merkevaren på tvers av markeder, forklarer Christensen.

Han legger ikke skjul på at markedet er krevende, og at en tydeligere posisjonering blir avgjørende fremover.

– Konkurransen om gjestenes oppmerksomhet er stadig tøffere. Da må vi være enda tydeligere på hva som gjør oss unike. Gro kombinerer strategisk markedsforståelse med sterk reiselivskompetanse, og jeg er trygg på at hun vil bidra til å løfte både synlighet, kjennskap og posisjonering av Unike Hoteller i tiden fremover, understreker konsernsjefen.

Får nøkkelrolle i nye prosjekter

Som en del av konsernledelsen vil Bruksås delta i selskapets strategiske utvikling. Hun får en sentral rolle i lanseringen av kjedens nye Spa-hotell i Trysil, som etter planen åpner høsten 2026.

I tillegg trer hun inn som selskapets representant i PR-komiteen til Global Hotel Alliance (GHA). Unike Hoteller er medlem i GHA, som er verdens største allianse av uavhengige hotellkjeder med over 30 millioner medlemmer fordelt på mer enn 100 land.

Morten Christensen, konsernsjef i Unike hoteller, Gro Kveldro Bruksås, ny salgs- og markedssjef i Unike Hoteller og Bjarne Sletten, daglig leder i Trysil Alpine Lodge og deleier i det nye SPA-hotellet som bygges i Trysil.

 

Les om Unike Hotellers vekstplaner

Ny markedsdirektør skal skjerpe kjedens posisjon i markedet.

Les om planene for Spa-hotellet i Trysil.

Få innsikt i satsingen mot skandinaviske hotellgjester.

Powered by Labrador CMS