Våre profilerte samarbeidspartnere

Stordalen og Luisa forsterker sin posisjon i regionen med ny overtakelse

Strawberry og Capitane Hotels tar over eiendommen og driften av Hotell Vic i Porsgrunn 31. mai 2026. Etter overtakelsen skal hotellet både renoveres og rebrandes.

Publisert Sist oppdatert

31. mai overtar Strawberry og Capitane Hotels eierskapet og driften av Hotell Vic i Porsgrunn.

Dette er det tredje hotellet Strawberry og Capitane utvikler sammen i løpet av kort tid i Grenlands-området.

Hotellet har vært et samlingspunkt for både lokalbefolkningen og tilreisende i Porsgrunn helt siden 1800-tallet, og tradisjonen skal leve videre når hotellet nå skal renoveres og få ny tilhørighet.

– Teo og jeg har samarbeidet i over 30 år, helt siden jeg kjøpte mitt første hotell i 1992 i Langesund, sier eier og grunnlegger Petter Stordalen i Strawberry.

– Nå gleder vi oss utrolig mye til å fortsette å utvikle området med nye opplevelser for lokale og tilreisende gjester. At vi både får Hotell Vic inn i Strawberry-familien og markerer åpningen av Comfort Hotel Grenlandsporten samme dag, viser hvilken tro vi har på regionen og de fantastiske mulighetene som finnes her.

Ny merkevare 

Hotellet skal nå gjennom en større rebranding, der både hotellrom, fellesområder og interiør skal fornyes.

Totalt skal det investeres minst 15 millioner kroner i hotellet som har 109 rom, restaurant, møte- og konferansefasiliteter, samt treningsrom. Oppussingen skal gjøre hotellet klart for å tre inn i Home Hotel-kjeden.

– Hotell Vic har en sterk posisjon i Porsgrunn og en historie som betyr mye for både byen og regionen. Vi gleder oss til å videreutvikle hotellet sammen med Strawberry og teamet på hotellet til å bli Home Hotel Vic etter renoveringen. Sammen skal vi fortsette å skape et enda sterkere tilbud i regionen, sier Teo K. Luisa, CEO & Founder i Capitane Hotels.

Powered by Labrador CMS