Spa-suksess i Son

Publisert Sist oppdatert
Ingress:

Siden oppstarten midt i finanskrisen har Quality Spa& Resort i Son gått med pluss. I 2010 ble det budsjettert med et overskudd på rundt åtte millioner, men resultatet lå godt over. 

- Vi har vært heldige, men det ligger også mye jobbing bak resultat. Konferansemarkedet er stort, men vi har også klart å få nærmiljøet til å bruke hotellet. Vi har hele veien hatt en jevn økning av antallet gjester som bruker hotellet enten de kommer for å trene, bruke spa-avdelingen, bade, shoppe, spise middag, holde en konferanse eller bare overnatting, sier hotelleier Nils Christian Gevelt i en pressemelding til Hotellmagasinet.  

I løpet av 2010 var det 35 000 gjester som besøkte hotellet i vannkanten.

 

Godt kjent

I 2009 hadde hotellet en omsetning på 69,5 millioner kroner, og økte omsetningen til 77,5 millioner kroner i 2010. Slik hotellet er bygget og drives i dag, mener Gevelt at en maksimal omsetning vil ligge opp mot 90 millioner kroner.

- De siste to årene har jeg nærmest bodd på hotellet. Det har vært mye å ta tak i i kjølvannet av finanskrisen, men det har også gjort at jeg har blitt godt kjent med både hotellet og de ansatte. Her er det et veldig godt team bestående av 80 ansatte som drar i samme retning for å lykkes, sier Gevelt.

 

Felles fokus gir pluss

Hotellet har gått med pluss siden starten midt i finanskrisen, og forklarer det med god markedsføring, god utnyttelse av mulighetene ved hotellet, felles fokus på å tilfredsstille gjestene og ikke minst på god kostnadsstyring.

 

- Vi har lykkes med de valgene vi har tatt, og vi har lykkes med å bygge et godt team. Det er her som på fotballbanen, et godt lag trenger en god kaptein og det har vi nå fått, sier Gevelt. 

 

Årets bedrift 2011

Onsdag 30. mars ble hotellet tildelt Vestbys bedriftsforums pris ”VBF-rosen Årets Bedrift 2011”. I januar ble hotellet kåret til Årets Resort 2010 i Choice Skandinavia, så prisen er den andre for hotellet i løpet av kort tid.

 

- Dette var en svært hyggelig pris å få. Nærmiljøet er viktig for oss, og det er tilfredsstillende å se at flere av de som for få år siden sto på barrikadene for å stoppe utbyggingen, nå er blant hotellets beste ambassadører.  Vestby kommune er svært næringsvennlige og det har vært en god kommune å jobbe sammen med. Jeg har stor forståelse for at stadig nye firmaer etablerer seg i kommunen. Enhver etablering er jo også bra for oss, sier Gevelt.

 

Flere aktiviteter på gang

Hotellets ansatte hviler definitivt ikke på laurbærene, og har mange spennende planer utover våren.

- Vi vil arrangere to båtmesser i mai sammen med lokale båtprodusenter, vi skal ha konsert i fjæra med Jo Nesbø i juni. Gjestebrygga åpner i disse dager, varmen kan bare komme for vi er klare, sier en entusiastisk salgssjef, Kristin Utakleiv. 

Main Image:
Thumbnail Image:
Powered by Labrador CMS