Nasjonal konferanse om økoturisme

Publisert Sist oppdatert

Programmet er foreløpig ikke helt klart, men helt sikkert er det at konferansen som finner sted i Oslo Kongressenter er et viktig møtested for alle som ønsker mer informasjon om økoturismeprosjektet i Norge.

- Det blir blant annet holdt foredrag fra bedrifter i andre land, om deres erfaringer med økoturisme, forteller prosjektleder Lone Lamark i GRIP.

Målgruppen er alle i norske reiselivsnæring som ønsker å lære mer om, og engasjere seg i, økoturisme.



Fakta om økoturismeprosjektet

Våren 2005 gikk både Miljøverndepartementet og Nærings- og handelsdepartementet inn for å støtte GRIPs satsing på Økoturisme i Norge! Ett treårig samarbeidsprosjekt er etablert med WWF og Innovasjon Norge som partnere.

Sammen med Innovasjon Norge har GRIP og WWF utviklet et tre-årig prosjekt som skal etablere økoturisme som konsept, nettverk og marked for naturbaserte reiselivsbedrifter i Norge. Prosjektet inneholder også en godkjenningsordning for norske økoturismebedrifter. (Kilde: www.grip.no)

Les mer om økoturisme her.

Thumbnail Image:
Powered by Labrador CMS