Losby Gods ble Miljøfyrtårn

Publisert Sist oppdatert
Ingress:

I går kunne det historiske hotellet Losby Gods motta sin Miljøfyrtårn-sertifisering.

Det var ordfører i Lørenskog, Åge Tovan, som sto for overrekkelsen.

Blant tiltakene som er gjennomført på Losby Gods, er utviding av kildesorteringen, utskifting av belysning til LED samt sensorer på belysning i ansatte-områdene.

– Vi er veldig stolte. Vi har jobbet hardt for å bli enda mer miljøvennlige, og denne sertifiseringen viser at den innsatsen våre ansatte og vi har gjort betaler seg, sier hotelldirektør Geir Harald Opdal Fjellheim i en kommentar.

Ordfører Åge Tovan mener også de ansatte har grunn til å være stolte:

- Det er ingen enkel oppgave å få denne sertifiseringen. Jeg er stolt av å i dag kunne gi den til Losby Gods. I Lørenskogs krone er Losby Gods selve diamanten. Derfor betyr det ekstra mye for meg at dere får denne i dag, sa Tovan under overrekkelsen.

  

Teaser:

I går kunne det historiske hotellet Losby Gods motta sin Miljøfyrtårn-sertifisering.

Main Image:
Thumbnail Image:
Main Image Credit:
Ordfører Åge Tovan, Losbys Hotelldirektør Geir Harald Opdal Fjellheim og Lørenskog kommunes miljøvernkoordinator og Kari Westgaard Berg sammen med noen av de ansatte ved godset. (Foto: Losby Gods)
Powered by Labrador CMS