
Dansk lavpriskjede satser i Berlin
Zleep Hotels utvider porteføljen.
Med skandinavisk design, god funksjonalitet og bærekraft og effektiv digitale tilbud åpner Zleep Hotels sitt første hotell i den tyske hovedstad, heter det i en pressemelding fra Zleep Hotels.
Hotellkjeden ble grunnlagt i 2003 og eies av Peter Haaber.
Sammen med prosjektpartneren, Project Immobilien Group, åpner Deutsche Hospitality hotellet med 198 rom i første kvartal 2024. Hotellet blir lokalisert på Alexander-Meissner-Str. 4, 12536 Berlin - rett ved flyplassen.
LES OGSÅ: Snart åpner Norges råeste villa
Hotellet tilbyr skandinavisk, minimalistisk design under mantraet ”A great night’s Zleep” uten å gå på kompromiss med kvaliteten og komforten. Romene er utstyrt med ekstra lange, komfortable senger, smart-TV, høyhastighets WI-FI, og hjemlig belysningskonsept. Materialene er valgt med bærekraftighet.
Hotellet har en restaurant, en lounge og 55 parkeringsplasser. Reisende kan også foreta digitale inn- og utsjekk og andre digitale tjenester.
I øyeblikket omfatter Zleep Hotels portefølje 15 hoteller i Danmark, Sverige og Spania. Utover den nylige åpningen av det hittil største Zleep Hotel i Madrid, er det i øyeblikket planlagt ytterligere hotellåpninger i hele Europa, skriver hotellkjeden i en pressemelding.
LES OGSÅ: Hotellmagasinet mot nye høyder
Med Zleep Hotels, har Deutsche Hospitality fire hoteller ved Berlin Airport: Steigenberger Hotel og to IntercityHotels.