Siri Fjelde ny direktør for Quality Hotel Fredrikstad
- Vi er svært glade for at Siri Fjelde har takket ja til å overta Østfolds flotteste hotell, Quality Hotel Fredrikstad. Da vi monterte Quality-skiltene på taket i høst, annonserte vi våre store ambisjoner om å forbedre både lønnsomhet og servicegrad. Fjelde har bakgrunnen og lederegenskapene som skal til for å gi hotellet dette ekstra løftet, sier Eivind Tangvik, branddirektør for Quality Hotels i Choice Hotels Scandinavia.
Lang bakgrunn fra Choice
Siri Fjelde kommer fra stillingen som direktør for det nyåpnede Clarion Collection Hotel Folketeateret i Oslo. Hun har en bred bakgrunn som direktør for flere hoteller i Choice. Fjelde har lang erfaring fra hotell- og reiselivsbransjen og har i tillegg jobbet som rådgiver innen lederutvikling og coaching i en rekke år. Siri Fjelde, som opprinnelig er fra Narvik, flyttet til Fredrikstad i vår.
- Jeg gleder meg til å sette meg inn i driften og bli kjent med de ansatte. Sammen skal vi ikke bare viderutvikle det flotte hotellet, men også Fredrikstad som et reisemål. Jeg håper stadig flere kan få øynene opp for hva denne byen har å by på, sier Siri Fjelde, nyansatt hotelldirektør på Quality Hotel Fredrikstad.
Quality Hotel Fredrikstad
Quality Hotel Fredrikstad ble overtatt av Choice Hotels Skandinavia 1. oktober 2009. Hotellet åpnet februar 2007 og er bygd i moderne stil inspirert av nordisk arkitektur og design. Hotellet har totalt 172 rom og en konferansekapasitet opp til 450 personer, samt ballrom og bankettsal til 220 gjester.