Møt den nye direktøren ved Scandic Oslo City
– Jeg gleder meg til å jobbe i sentrum igjen.
Når desember ringer inn førjulstiden, betyr det også en stor endring for Silje Fløtre Garmanslund. Ikke bare flytter hun på landet med samboeren, men går også over i ny rolle som hotelldirektør ved Scandic Oslo City.
Etter to og et halvt år som hotellsjef ved Scandic Holmenkollen Park, tar hun steget ned fra høydedragene og inn i byporten av hovedstaden – på et hotell hun lenge har hatt i kikkerten.
– Jeg har lenge fulgt med på Scandic Oslo City. Det leverer utrolig godt, er relativt nyoppusset, og jeg har en ambisjon om å videreføre det sterke produktet og den gode driften, sier Silje Fløtre Garmanslund til Hotellmagasinet.
Når vi møter henne på Scandic Holmenkollen Park er det hennes siste dag i rollen som hotellsjef.
Garmanslund fyller 42 på selveste julaften og startet hotellkarrieren tilbake i 2007 ved Rica Forum Hotel i Stavanger.
Fra fjell til by
Overgangen blir på flere måter stor. Fra 376 rom på Holmenkollen til 181 rom på Oslo City – og fra fullservice til «bed & breakfast»-hotell.
Men Garmanslund ser fram til et arbeidsmiljø med høy bypuls og et marked hun kjenner godt fra tidligere roller ved Hotel Continental, Grand Hotel og Oslo Plaza.
– Jeg kjenner at jeg gleder meg til å jobbe i sentrum igjen. Jeg og samboeren flytter riktignok ut på landet, men da får jeg det beste av to verdener, sier Garmanslund og smiler.
– Samtidig har jeg lenge følt at Oslo City er et perfekt hotell for en ny hotelldirektør.
Klar for å bygge nye relasjoner
Nå ser hun fram til å lede et dedikert Oslo City-team, der flere ansatte har vært med i over 20 år.
– Du legger merke til dedikasjonen idet du kommer inn døren. Det betyr mye å få lede mennesker som virkelig brenner for gjesteopplevelsen, sier Garmanslund.
Hun legger vekt på at hun er opptatt av at de ansatte skal få muligheten til å skinne og vil gjøre det hun kan for å legge til rette for et godt arbeidsmiljø på Oslo City.
– Det viktigste for meg har vært at jeg har følt meg sett og hørt i Scandic. Det er jeg opptatt av at medarbeiderne mine også skal føle.
Et motto hun har med seg fra tiden i Scandic er: «ta vare på de ansatte, så tar de vare på gjestene».
– Jeg ser for meg at jeg skal være på Oslo City i mange år og jeg ønsker å bygge et miljø hvor de ansatte vil ha det bra på jobb og ha muligheten til å ta steg.
Takker for et unikt kapittel på Holmenkollen
Samtidig er det et visst vemod hun forlater Holmenkollen – et hotell hun beskriver som helt spesielt, både som bygg og som arbeidsplass.
– Det jeg kommer til å huske aller best, er de ansatte og samholdet. Det er et fantastisk hotell med en egen atmosfære, sier hun om hotellet hun nå forlater.
Holmenkollen-hotellets lange historie – fra sanatorium på 1800-tallet til dagens kurs- og konferansehotell – har gjort inntrykk.
– Også er det noe eget ved selve hotellet. Når gjestene går opp bakken og ser dragebygget og utsikten, er opplevelsen allerede på vei oppover før de kommer inn døren. Vi har jobbet hver dag for å fortjene denne posisjonen, sier hun.