Når Clarion Collection får tilbake sitt opprinnelige navn, gjør Clarion Hotel Kongsberg det samme.

Får tilbake sitt opprinnelige navn

I går ble det klart at Clarion Collection bytter navn til Home Hotel. Et av de første hotellene som bytter navn er hotellet i Kongsberg, som også får tilbake sitt opprinnelige navn.

Publisert Sist oppdatert

Hotellkjeden består av 54 hoteller fordelt på Norge, Sverige og Finland. Nå skal kjeden rendyrke den hjemmekoselige atmosfæren og lanserte samtidig et helt nytt konsept for Home Hotel-kjeden.

I en pressemelding avslørte Strawberry at de første hotellene bytter navn fra Clarion Collection til Home Hotel 3. februar. Deretter vil de øvrige hotellene i porteføljen følge etter.

Clarion Collection Hotel Kongsberg er et av hotellene som er først ut med navnebyttet.

Opprinnelige navn

Home Hotel ble grunnlagt i 1983 av Jan Torgé i Sverige. Kjeden byttet navn da Petter Stordalen kjøpte hotellene i kjeden i 1997.

Når Clarion Collection nå tar tilbake sitt opprinnelige navn, gjør hotellet i Kongsberg det samme. Det skal hete Home Hotel 1624.

Det refererer til året Kongsberg ble grunnlagt og passer perfekt med konseptet til Home Hotel.

– Jeg er veldig stolt over å få «1624» tilbake i navnet vårt, og ikke bare «Kongsberg», sier hotellsjef Dana Ali til Laagendalsposten.

– Det var slik det skulle være i utgangspunktet, og det er det man bruker på folkemunne. Nå er vi tilbake der det startet.

Mer hjemmekoselig

Konseptet og navnebyttet har som mål å gjøre hotellene enda mer hjemmekoselige.

– Vi skal være et hjem for gjestene våre, det er mange som bor hos oss over lengre tid. Det er folk som savner hjem og familie som er på farta, så vi vil være et hjem for dem, forteller Ali til Laagendalsposten.

Powered by Labrador CMS