Forsterker ledelsen

Publisert Sist oppdatert
Ingress:

Rezidor Hotel Group forsterker den nordiske ledelsen med norsk Jan Petter Eilertsen, som blir ny Regional Director i Radisson Blu for Sverige, Danmark og Island.

Eilertsen kommer til å jobbe ut fra Stockholm og rapportere direkte til Christian Gartmann, Area Vice President i Norden. Jan Petter Eilertsen har en lang historie med Carlson Rezidor, senest som regionssjef for Baltikum.
–Jeg ser virkelig frem til å starte i min nye rolle som Regional Director i Norden, sier Jan Petter Eilertsen i en pressemelding.

Eilertsen begynte sin karriere med Rezidor i 1984. Han har hatt flere lederstillinger, blant annet som Senior Manager i Bergen, Luleå, Stavanger og Beijing før han ble forfremmet til General Manager for Radisson Blu Royal Hotel i København i 1996. I 1999 forlot Eilertsen Rezidor for å bli Vice President i Fjord Line. Men i 2006 vendte han tilbake som General Manager på Radisson Blu Hotel i Kuwait, en stilling han innehar frem til 2010. Da blir han bedt om å ta stillingen som Regional Director for Baltikum med totalt 13 eiendommer i de tre landene. I løpet av de siste to årene har Eilertsen lykkes med å omgjøre ni av eiendommene til Radisson Blu og Park Inn hoteller.    
 
– Vi er svært godt fornøyd med å få Jan Petter Eilertsen til posten som Regional Director for Sverige, Danmark og Island. Han kommer til å gjøre en strålende jobb, sier Christian Gartmann, Area Vice President i Norden.

 

Teaser:

Rezidor Hotel Group forsterker den nordiske ledelsen med norsk Jan Petter Eilertsen, som blir ny Regional Director i Radisson Blu for Sverige, Danmark og Island.

Main Image:
Thumbnail Image:
Main Image Credit:
Jan Petter Eilertsen blir ny Regional Director i Radisson Blu for Sverige, Danmark og Island. (Foto: Rezidor Hotel Group)
Powered by Labrador CMS