Investerer over én milliard
Brunstad Conference Center i Vestfold skifter navn til Oslofjord Convention Center, og skal bruke over en milliard frem mot 2020 på å bli en av de ledende kurs- og konferansedestinasjonene i Europa.
Den intime konferansebyen i strandkanten mellom Tønsberg og Sandefjord er allerede blant landets ledende destinasjoner for store kurs og konferanser. Den har 6000 sengeplasser i moderne leiligheter, hotell og en storsal som fort kan gjøres om til flerbruks idrettshall eller konsertsal med plass til 6800 tilskuere.
-Vi er en stor nasjonal aktør i dette markedet, men fortsatt uoppdaget for mange. Vi har en visjon om å bli en av de ledende europeiske spillerne på dette markedet, og det fordrer ytterligere utvidelser, kommersialisering, tydeliggjøring og tilpasning til nasjonale og internasjonale behov, sier salgs- og markedssjef Ole Georg Nilsen.
Det er Brunstad Kristelige menighet som eier konferansedestinasjonen som ligger i Stokke kommune. Det drives imidlertid som et rendyrket kommersielt foretak, og den frikirkelige menigheten som samler over 8.000 mennesker fra hele verden gjennom sitt årlige sommerstevne, er "nye" Oslofjords største kunde.
-I 2014 er det ti år siden vi åpnet konferansebyen. Navneskiftet fra Brunstad Conference Center til Oslofjord Convention Center, løfter oss symbolsk enda tydeligere ut fra en noe uklar regional profil, til en tydeligere nasjonal og internasjonal aktør. Og markerer samtidig et enda klarere skille mellom eier og kommersiell drift, sier Nilsen.
Stokke kommune har i sin kommuneplan godkjent utvidelse av området med 75 mål for næringsbebyggelse og nye idrettsanlegg i det attraktive området. Prosjektet skal nå gjennom politisk behandling av en omfattende områdeplan.
Utbyggingsplanene omfatter blant annet en dobling av overnattingskapasiteten, nye utstillingshaller, idrettshaller, fotball- og håndballbaner med kunstgress, svømmehall, ridehall – og andre servicefasiliteter knyttet opp til store arrangementer.
- Vi ønsker å bygge en unik konferansedestinasjon, som både Stokke kommune og Norge kan være stolte av. Som skaper verdier og positive ringvirkninger. Vår størrelse, kapasitet og sentrale beliggenhet tett ved E18 til Oslo, og bare 15 minutter fra en internasjonal flyplass i Sandefjord, gjør stedet perfekt til store fagkonferanser, kongresser og idrettsarrangementer som krever effektiv adkomst og attraktive omgivelser, sier Ole Georg Nilsen.
