Den nye direktøren er på plass:

Har troen på forbedrede resultater

Den nye hotelldirektøren ved Quality Hotel Richard With føler han tar over et hotell med stort potensial. Nå er Preben Moen sikker på at destinasjonen kan sikre nok aktivitet til å bedre de økonomiske resultatene.

Publisert Sist oppdatert

35-åringen Preben Moen var på plass som ny hotelldirektør ved hotellet på Stokmarknes. Der tar han over et hotell som ble bygget i 2023, men som har slitt med å komme i pluss de første årene.

Men styreleder Gro Marith Karlsen meldte i november om positiv utvikling, da hotellet har hatt stadig høyere aktivitet.

Nå er den nye hotelldirektøren på plass. Han ser fram til å ta over et så nytt anlegg og til å videreutvikle hotellet i Vesterålen.

– Jeg synes det er et spennende hotell med høy standard og gode kvaliteter. Det er fint å se at lokalbefolkningen benytter hotellet. Her er jo et rom for å markere de viktigste dagene i livet, sier Preben Moen til Bladet Vesterålen.

På Vesterålens største hotell har flere av rommene utsikt over havet og naturen. For ekstra komfort finnes det også suiter og deluxerom.

Til tross for røde tall siden oppstarten, er den nye hotelldirektøren svært positiv og ser et stort potensial for hotellet med 154 rom over syv etasjer.

– Det ser veldig bra ut for oss nå med vekst hver måned. Vi har allerede bestillinger inn i 2027, sier han til avisen.

– Det er gjort mange tiltak for å forbedre økonomien. Jeg tror vi skal få til å forbedre resultatet med høyere aktivitet, og ved å jobbe oss inn i nye markeder for å få opp belegget. Det virker som det er stor interesse for hotellet når det gjelder konferanse og eventer, og at det er et stort potensial i reiselivet.

– Vi ser at flere turistbusser bookes, og at det utenlandske markedet er i vekst. Jeg tenker at veksten ikke bare skjer her, men i hele Nord-Norge, sier Moen til Bladet Vesterålen.

Quality Hotel Richard With ble bygget i 2023 og går nå inn i sitt fjerde år med drift.
Powered by Labrador CMS