Byggestart på Skien Brygge:

– En viktig tilvekst for hele Grenland

Publisert

En sentral del blir et nytt Comfort Hotel med 142 gjesterom og konferansekapasitet for 120 personer. Hotellet skal drives av Capitane Hotels, som har en franchiseavtale med Strawberry.

– Dette blir en viktig tilvekst ikke bare for Skien Brygge og Skien som by, men for hele Grenland, sier administrerende direktør Teo Luisa i Capitane Hotels.

– Området er i enorm utvikling, og skal veksten fortsette, trengs det god infrastruktur og gode servicetilbud.

Capitane Hotels står også bak Comfort Hotel Porsgrunn og Comfort Hotel Grenlandsporten.

– Vi har sett hvordan Porsgrunn som by har profittert på å få et nytt Comfort Hotel, og vi er sikre på at det blir en like stor suksess i Skien.

20 år lang leieavtale

Skien Brygge Utvikling AS står bak det store prosjektet. 2. juli ble det kjent at J.B. Ugland Eiendom har gått inn på eiersiden sammen med Bane Nor Eiendom.

Comfort Hotel Skien Brygge har inngått en 20 år lang leieavtale med utviklerne.

– At vi fikk et hotell inn i prosjektet var helt avgjørende. Et nytt Comfort Hotel Skien Brygge blir attraktivt både for tilreisende og byens befolkning, spesielt alle dem som vil få sitt nye hjem her, sier prosjektsjef Svein Ellingsen i Bane Nor Eiendom.

– Et hotell skaper liv og gjør at mennesker møtes, noe som er utrolig viktig for å skape et attraktivt og levende bysentrum. Derfor var det også naturlig at det ble en del av første byggetrinn.

Syv nye på vei

Hotellkjeden Comfort Hotel er blant Norges største med 19 eksisterende hotell og syv nye på vei de kommende årene.

Capitane Hotels står for fem av dem; alle med franchiseavtale med Strawberry, som står bak hotellkjeden.

– Teo Luisa var min første hotelldirektør i dette selskapet. At vi begge 30 år senere får være med på utviklingen og fornyelsen av vårt kjære Grenland, er en fortelling om tillit, samarbeid og lidenskap, sier eier Petter Stordalen i Strawberry.

– Vi har en felles lidenskap for nyskaping, og en gjensidig tro på at gode tilbud skaper gode opplevelser og attraktivitet.

– Å få på plass Comfort Hotel Skien Brygge vil komplettere tilbudet vårt i Skien til våre lojale medlemmer og gjester. Jeg gleder meg!

Powered by Labrador CMS