Simen Vinge ble bransjens beste unge leder
Også Nordic Choice Hotels gjorde det godt under HSMAIs prisutdeling onsdag kveld. Den ferske markedsdirektøren Simen Vinge ble kåret til bransjens beste unge leder, og kjeden fikk PR-gull for sin Xpress-kampanje.
Stortalentet Simen Vinge ble kåret til bransjens beste unge leder. Vinge har hatt en fantastisk karriere i selskapet. Da han var 24 år ble han Norges yngste hotelldirektør, på Comfort Hotel Xpress. I dag, som 25-åring, er han markedsdirektør i hele Comfort-kjeden.
-Som hotelldirektør viste Simen en enestående evne til nytenkning. I dag ser vi hans innovative kvaliteter som markedsdirektør. Nå er vi kjempestolte av å se at han også får anerkjennelse for sine lederegenskaper, sier Petter Stordalen i en pressemelding.
Også PR-gull gikk til Nordic Choice Hotels. Det var for kampanjen Rock'n'Roll Revolution, i forbindelse med åpningen av Xpress-hotellet. Resultatene av kampanjen snakker for seg selv: flere hundre norske og internasjonale nyhetsmedier og bloggere, dekket Comfort Xpress-kampanjen fra start til slutt.
-Dette var en svært hyggelig anerkjennelse. Mest av alt inspirerer det oss til å bli enda bedre. De neste årene åpner vi noen av de mest spektakulære hotellprosjektene i Skandinavia. Vi har fortsatt mye på hjertet som vi gleder oss til å fortelle til våre gjester, sier Stordalen.
I tillegg til to gull, fikk Nordic Choice også hederlig omtale. Quality Spa & Resort Norefjell fikk hederlig omtale i kategorien Samfunnsansvar, for sin WeCare-satsning. Clarion Hotel & Congress Trondheim fikk hederlig omtale i kategorien PR for kampanjen rundt Talentjakten, som er en helt ny måte å drive rekruttering på.
