Clarion Collection ble årets hotell for forretningsreisende
Clarion Collection Hotels ble kåret til årets hotellkjede for forretningsreisende under Business Trawel Award i Sverige. Kundene selv har stemt frem vinnerne i kåringen.
- Dette er et bevis på at forretningsreisende liker vårt brand bedre en noe annet. Det har vi jobbet målrettet for, og derfor er vi utrolig stolte av å vinne denne prisen, sier Torgeir Silseth, administrerende direktør i Nordic Choice Hotels, i en pressemelding.
Takker medarbeiderne
For sjette år på rad har kunder stemt frem vinneren av den gjeve reiselivsprisen. Gjennom kundetilfredshetsmålinger har gjestene på hotellet blitt bedt om å angi i hvilken grad de ville anbefalt venner og kjente å bo på hotellet. Gjestenes svar ble også vektet etter hvor mange reisedager den forretningsreisende har i året.
- Tusen takk til kundene våre som har stemt oss frem. Vår ambisjon er å være den ultimate hotellkjeden for de som reiser mye, og denne prisene er stemt frem av nettopp dem. At vi vinner betyr at vi leverer på våre kundeløfter. Dette hadde ikke vært mulig uten den gode jobben som alle våre medarbeidere gjør, sier Trond Bastiansen, direktør for Clarion Collection Hotels Norden.
Clarion Collection Hotels består av 42 mindre og sentralt beliggende hoteller, alle med sin unike historie. Kjedens misjon er at hotellene skal være som et hjem for de som reiser mye og som en oase midt i byen for fritidsreisende. Clarion Collection ”byr på” kveldsmat, kaffe og hjemmebakst og er den eneste hotellkjeden med egen diktsamling. Clarion Collection er en del av Nordic Choice Hotels, og alle Nordic Choice hoteller er miljøsertifisert etter ISO 14001.
