Var nesten ferdig pusset opp – ble oversvømt

Grand Hotell i Flekkefjord må til med nye utbedringer etter at sprinkleranlegget gikk amok.

Publisert Sist oppdatert

Natt til tirsdag begynte 800 sprinkelhoder å sprute vann i Grand Hotell i Flekkefjord. Hotellet, som var nesten ferdig oppusset, fikk store vannskader, skriver avisa Agder.

– Hotellet har fått veldig store skader. Vi har jo holdt på å pusse opp siden januar 2013 og vi hadde bare noen få rom igjen på toppen som skulle være ferdig i mai, sier daglig leder Sigurd Bruhjell til avisa.

Han sier at det på 5–6 minutter strømmet flere tusen liter vann gjennom sprinkleranlegget og ut i rommene.

– Det er nesten 800 sprinkelhoder på huset og alle disse blir fylt med vann og i det sprinkelhode der alarmen gikk var det ekstra trykk, sier den daglige lederen.

Den daglige lederen understreker likevel at driften går så normalt som det kan.

– Heldigvis var det bare rommene som ble tatt og ikke baren og restauranten. De åpner for folk igjen i kveld, sa Bruhjell i går.

Grunnen til sprinklerfeilen var brudd på et rør.

Powered by Labrador CMS